Загальноцерковні новини

Відбулося засідання колегії керівників молодіжних відділів єпархій Південного федерального округу
В рамках форуму православної молоді «Моя віра православна», що пройшов 24-26 вересня в Єкатеринодарській єпархії, відбулося засідання колегії керівників відділів у справах молоді єпархій, розташованих на території Південного федерального округу. (рос.)
Святіший Патріарх Кирил: Патріарх Варфоломій відпав у розкол
До числа найважливіших завдань, які стоять перед Відділом зовнішніх церковних зв'язків, відноситься «робота з подолання розколів у Вселенському Православ'ї, які породжені незаконним, антиканонічним і, я б сказав, божевільним вторгненням Константинопольського Патріарха в Україну», зазначив Святіший Патріарх Кирил під час церемонії вручення церковних нагород голові ВЗЦЗ митрополитові Волоколамському Іларіону та його заступникам.
27.9.2021
У Сергієво-Посадському музеї-заповіднику відкрилася виставка «Царствений прочанин. Іван Грозний і Троїце-Сергіїв монастир»
Твори іконопису, декоративно-прикладного мистецтва, пам'ятники книжності та інші артефакти XVI століття розповідають про зв'язки Івана Грозного з Троїце-Сергієвим монастирем і драматичні моменти його царювання. (рос.)
27.9.2021
У свято Воздвиження Хреста Господнього Святіший Патріарх Кирил звершив Літургію в Храмі Христа Спасителя
27 вересня, в день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив Божественну літургію в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві.
27.9.2021
Голова Синодального відділу із взаємодії зі Збройними силами відвідав загін Росгвардіі «Пересвєт»
24 вересня голова Синодального відділу із взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними органами єпископ Бронницький Саватій відвідав 33-й загін спеціального призначення «Пересвєт» Федеральної служби військ Національної гвардії Російської Федерації. (рос.)
27.9.2021
У Сарові пройшло засідання духовно-наукового центру
25 вересня в місті Сарові Нижньогородської області відбулося засідання духовно-наукового центру. Зустріч у конференц-залі Центру міжнародних зв'язків Російського федерального ядерного центру — Всеросійського науково-дослідного інституту експериментальної фізики очолив митрополит Нижньогородський і Арзамаський Георгій. (рос.)
27.9.2021
Напередодні свята Воздвиження Хреста Господнього Святіший Патріарх Кирил звершив всеношну в Храмі Христа Спасителя
26 вересня, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Святіший Патріарх Кирил звершив всеношну в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві.
26.9.2021
У Мінській духовній академії відбудеться щорічна наукова конференція «Церковна наука на початку третього тисячоліття: актуальні проблеми та перспективи розвитку»
16 листопада в Мінській духовній академії пройде VI Наукова конференція «Церковна наука на початку третього тисячоліття: актуальні проблеми та перспективи розвитку». (рос.)
26.9.2021
Глава Нижньогородської митрополії вручив нагороди переможцям конкурсу «Серафимівський учитель — 2020-2021»
24 вересня в Центрі слов'янської культури села Дівеєво Нижньогородської області відбулися пленарне засідання конференції «Спадщина преподобного Серафима Саровського і актуальні питання духовно-морального освіти» та вшанування переможців і лауреатів педагогічного конкурсу «Серафимівський учитель — 2020-2021». (рос.)
26.9.2021
Синод Білоруської Православної Церкви затвердив Положення про систему бібліотек Білоруської Православної Церкви
Рішенням Синоду Білоруської Православної Церкви засновано систему бібліотек Білоруської Православної Церкви, а також нормативний документ, який регулює їх діяльність — «Положення про систему бібліотек Білоруської Православної Церкви». (рос.)