Загальноцерковні новини

В Українській Православній Церкві нагадали про готовність виступити посередником у процесі обміну військовополоненими
Українська Православна Церква неодноразово демонструвала свою готовність виступити посередником у процесі обміну військовополоненими. Про це заявив глава Представництва Української Православної Церкви при європейських міжнародних організаціях єпископ Баришівський Віктор, коментуючи тези, озвучені прес-секретарем Президента України після зустрічі В. Зеленського з Президентом Франції Е. Макроном.
У Видавничій Раді відбулося засідання журі премії імені Ф.М. Достоєвського
21 квітня у Видавничій Раді Руської Православної Церкви під головуванням митрополита Калузького і Боровського Климента відбулося засідання журі премії імені Ф.М. Достоєвського, яка буде присуджена одному з переможців літературного конкурсу «Нова бібліотека». (рос.)
21.4.2021
Відбулося засідання комісії Міжсоборної присутності з питань церковного управління, пастирства та організації церковного життя
20 квітня в приміщенні історичної резиденції Московських митрополитів при храмі пророка Божого Ілії в Черкізові м. Москви пройшло засідання комісії Міжсоборної присутності з питань церковного управління, пастирства та організації церковного життя. Захід очолив голова комісії митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Варсонофій. (рос.)
21.4.2021
Відбулося засідання журі літературної премії імені святих Петра і Февронії Муромських
21 квітня у Видавничій Раді Руської Православної Церкви під головуванням митрополита Калузького і Боровського Климента відбулося засідання журі премії імені святих Петра і Февронії Муромських, що вручається лауреатам однієї з номінацій літературного конкурсу «Нова бібліотека». (рос.)
Розроблено комплексну концепцію розвитку Соловецького архіпелагу до 2035 року
Комплексна концепція розвитку Соловецького архіпелагу до 2035 року розроблена на виконання доручення Уряду РФ. «Концепція носить рекомендаційний характер, є документом стратегічного планування до 2035 року, який відображає загальні принципи й підходи до розвитку і збереження Соловецького архіпелагу», — зазначила глава Міністерства культури Російської Федерації Ольга Любимова. (рос.)
21.4.2021
Святіший Патріарх Кирил був присутній на виступі Президента Росії В.В. Путіна, який звернувся з посланням до Федеральних Зборів
21 квітня в Центральному виставковому залі «Манеж» у Москві Президент Російської Федерації В.В. Путін звернувся з посланням до Федеральних Зборів. На заході був присутній Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил та інші представники Руської Православної Церкви.
21.4.2021
У Навчальному центрі московської лікарні святителя Алексія відкрилися очні курси за програмою «Молодша медична сестра із догляду за хворими»
У Навчальному центрі столичної лікарні святителя Алексія почалися очні курси за програмою «Молодша медична сестра із догляду за хворими». На навчання зареєструвалося 26 осіб — добровольці, які вже допомагають у лікарнях Москви. Після успішного складання іспиту слухачі отримають свідоцтва державного зразка. Перше заняття нового курсу провів голова Синодального відділу з благодійності єпископ Верейський Пантелеїмон. (рос.)
21.4.2021
На нараді відповідальних за інформаційну роботу в ставропігійних монастирях обговорили тему присутності ченців у соціальних мережах
20 квітня в режимі відеоконференції відбулася нарада намісників та ігумень ставропігійних монастирів Руської Православної Церкви, присвячена інформаційній роботі ставропігійних монастирів у 2020-2021 роках. Нараду було організовано Синодальним відділом у справах монастирів і чернецтва. (рос.)
21.4.2021
Вчені з духовних шкіл Руської Православної Церкви взяли участь у конкурсі Російського фонду фундаментальних досліджень «Теологія в контексті міждисциплінарних наукових досліджень»
Російський фонд фундаментальних досліджень опублікував результати конкурсу «Теологія в контексті міждисциплінарних наукових досліджень». У конкурсі взяли участь духовні школи Руської Православної Церкви. Підтримку отримали проєкти, подані вченими Московської і Санкт-Петербурзької духовних академій, Загальноцерковної докторантури та аспірантури, ПСТГУ. (рос.)
21.4.2021
У Загальноцерковній аспірантурі розпочався онлайн-семінар для керівників і співробітників єпархіальних відділів із взаємодії зі Збройними силами
19 квітня в Загальноцерковній аспірантурі та докторантурі імені святих рівноапостольних Кирила й Мефодія розпочався онлайн-семінар «Ефективна організація роботи єпархіального відділу із взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними органами». (рос.)
20.4.2021