Загальноцерковні новини

У Неділю 31-у після П
У Неділю 31-у після П'ятидесятниці, за Богоявленням, Святіший Патріарх Кирил звершив Літургію в Олександро-Невському скиті
23 січня, у Неділю 31-у після П'ятидесятниці, за Богоявленням, Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил звершив Божественну літургію в храмі благовірного князя Олександра Невського в однойменному скиті поблизу Передєлкіна.
23.1.2022
У Представництві Руської Православної Церкви у Дамаску молитовно вшанували пам
У Представництві Руської Православної Церкви у Дамаску молитовно вшанували пам'ять митрополита Володимира (Котлярова)
22 січня, у суботу після Богоявлення, представник Патріарха Московського і всієї Русі при Антіохійському Патріаршому престолі ігумен Арсеній (Соколов) звершив у Представництві Руської Православної Церкви в Дамаску Божественну літургію та заупокійну літію за новопреставленим митрополитом. (рос.)
22.1.2022
Предстоятель Української Православної Церкви очолив урочистості з нагоди 120-річчя преставлення преподобного Іони Київського
22 січня, у суботу після Богоявлення, день пам'яті преподобного Іони Київського, Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив у Свято-Троїцькому Іонинському монастирі Києва святкове богослужіння з нагоди 120-річчя преставлення преподобного Іони.
22.1.2022
Патріарх Сербський Порфирій: Ми продовжимо надавати підтримку митрополитові Онуфрію та його Церкві
Торкнувшись в інтерв'ю журналу «Міжнародне життя» церковної ситуації в Україні, Святіший Патріарх Сербський Порфирій наголосив: «Ми не змінимо нашої позиції. Надаємо і продовжимо надавати значну підтримку митрополитові Онуфрію та його Церкві». (рос.)
22.1.2022
Настоятелі храмів, що будуються, подякували Святішому Патріархові Кирилу за фінансову допомогу новим парафіям м. Москви
Як повідомлялося раніше, за три роки Московська Патріархія виділила понад два мільярди рублів на будівництво храмів у Москві. (рос.)
21.1.2022
Патріарх Сербський Порфирій подякував Руській Православній Церкві за участь у благоприкрашенні та відновленні сербських храмів
В інтерв'ю журналу «Міжнародне життя» Святіший Патріарх Сербський Порфирій із вдячністю відзначив участь Руської Православної Церкви у прикрашанні собору святого Сави у Белграді, а також у відновленні святинь, які постраждали від землетрусу в Хорватії у 2020-2021 роках. (рос.)
У зв
У зв'язку з несприятливою епідемічною обстановкою Х Різдвяні Парламентські зустрічі перенесено на пізніший термін
У зв'язку з несприятливою епідемічною обстановкою Х Різдвяні Парламентські зустрічі у Раді Федерації ФЗ РФ, заплановані на 24 січня, перенесені більш пізній термін. (рос.)
Патріарх Порфирій: Косово та Метохія — наш духовний Єрусалим
«Для нас найважливіше те, що Косово і Метохія — наш духовний Єрусалим», — зазначив Святіший Патріарх Сербський Порфирій, відповідаючи на запитання кореспондента російського журналу «Міжнародне життя». (рос.)
21.1.2022
Відбулося відспівування митрополита Володимира (Котлярова)
21 січня, у п'ятницю седмиці 31-ї по П'ятидесятниці, митрополит Санкт-Петербурзький і Ладозький Варсонофій звершив у Свято-Троїцькому соборі Олександро-Невської лаври Божественну літургію та відспівування митрополита Володимира (Котлярова). (рос.)
21.1.2022
Видавництво Московської Патріархії опублікувало загальнодоступну версію календаря постів та трапез на 2023 рік
Повний місяць календаря на 2023 рік планується відкрити для безкоштовного скачування в березні 2022 року. (рос.)